نکات خانه داری

8 راه مدیریت زمان در آشپزی + ترفندهای کاهش زمان بودن در آشپزخانه

مدیریت زمان در آشپزی

مدیریت زمان در آشپزی

همه ما به خوبی می دانیم که آشپزی کردن اصلا کار آسانی نمی باشد ولی اگر برنامه ریزی اصولی برای مدیریت زمان در آشپزی انجام دهید، بهتر است بدانید که آشپزی آسان تر می شود. شما می توانید با انجام دادن برخی از روش های ساده همه چیز را آسان تر کنید و زمان کمتری را به آشپزی اختصاص دهید.

برخی از افراد که هم در بیرون از خانه فعالیت دارند و هم در خانه باید فعالیت های روزانه شان را انجام دهند به مدیریت زمان در آشپزخانه نیاز پیدا  می کنند. هر فردی تمایل دارد که کارهای آشپزخانه اش در کمترین بازه زمانی انجام شود که آنها با رعایت چند نکته و روش ساده قادر خواهند بود که  زمان خود را مدیریت کنند.

مدیریت کردن زمان در آشپزی

روش ها و نکاتی در مورد مدیریت کردن زمان در آشپزی

برخی از مهمترین نکاتی که نیاز است شما برای مدیریت کردن زمان در آشپزی خود به کار بگیرید و این نکات اهمیت بسیار زیادی دارند عبارت هستند از :

  1. غذاهای تک قابلمه ای استفاده کنید :

شما می توانید با پختن غذاهایی که تک قابلمه ای هستند در زمان خود صرفه جویی کنید. در واقع تمیز کردن آن قابلمه هم بعد از پخت غذا بسیار آسان تر خواهد بود. شما می توانید نمونه غذاهایی که تنها در یک طرف پخته می شوند را انتخاب کنید و برای مدیریت کردن زمان در آشپزخانه و آشپزی آنها را بپزید.

  1. مواد اولیه یخ زده فراهم کنید :

 شما می توانید برای مدیریت کردن زمان در آشپزخانه و آشپزی برخی از مواد اولیه مورد نیاز جهت طبخ غذا را درون فریزر بگذارید و به صورت یخ زده همیشه آنها را داشته باشید.

بسیاری از مواد غذایی مانند سیب زمینی، بادمجان، پیاز داغ، سبزی سرخ شده و … را شما می توانید درون فریزر نگه دارید و در صورت نیاز از آن استفاده کنید. این روش سرعت آشپزی شما را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

  1. صرفه جویی در زمان شستشو :

از دیگر ترفندهای مدیریت زمان در آشپزی باید در نظر داشته باشید این است که هر یک از ظروف را بعد از استفاده درون سینک بگذارید تا خیس بخورد. در این صورت می توانید سریعتر آنها را به خوبی شستشو دهید تا سینک هم خالی شود. اگر ظروف مدت زمان بیشتری خیس بخورند راحت تر تمیز می شوند.

  1. آماده کردن سبزیجات از قبل :

اگر شما می خواهید سرعت آشپزی خود را افزایش دهید بهتر است برخی از سبزیجات را به صورت آماده و بسته بندی شده درون یخچال نگه دارید. سبزیجات و مواد سالاد را شما می توانید از قبل شستشو داده و درون یخچال به صورت بسته بندی شده نگه دارید.

با استفاده از این روش می توانید تا چند روز آنها را مورد استفاده قرار دهید. ظروف ویژه و مخصوصی برای نگه داری سبزیجات وجود دارد که شما می توانید برای مدیریت کردن زمان در آشپزی آنها را خریداری کنید. در این صورت نیاز نیست که شما برای هر بار سالاد کردن  سبزیجات مورد نیاز خود را بشویید.

  1. مواد لازم برای وعده بعدی را زودتر آماده کنید :

 برای اینکه شام خود را سریع آماده کنید بهتر است مواد را از صبح آماده کنید. اگر مواد را از صبح آماده کنید می توانید برنامه ریزی اصولی برای وعده های غذایی بعدی داشته باشید. به عنوان مثال اگر شما مرغ می پزید می توانید آن را در دو وعده مورد استفاده قرار دهید.

ترفندهای مدیریت کردن زمان در آشپزی

  1. استاد ماهر آشپزی شوید :

در صورتی که شما شیوه درست استفاده از هرچیزی را به خوبی بدانید می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در واقع اگر بدانید که چطور از چاقو سریع تر استفاده کنید می توانید سریع تر کارهای آشپزی خود را انجام دهید.

شما می توانید مانند حرفه ای آشپزی کنید و سرعت عمل خود را با به کار بردن روش های اصولی افزایش دهید. شما برای مدیریت کردن زمان در آشپزی بهتر است که اصول آشپزی را بشناسید و با وسیله های خود در کمترین بازه زمانی کار کنید.

  1. پیش از پختن غذا مواد اولیه را آماده کنید :

یکی از دیگر روش ها و راهکارهایی که شما باید برای مدیریت کردن زمان در آشپزخانه و آشپزی در نظر داشته باشید این است که مواد اولیه را پیش از پختن آماده کنید. شما بهتر است تمامی مواد را خرد کنید و آماده داشته باشید.

در واقع رنده کردن مواد و تکه کردن آنها اهمیت بسیار زیادی دارد که پیش از پخت غذا باید به آن توجه داشته باشید. اگر همه چیز آماده باشد کارها سریعتر پیش روی می نماید.

  1. لیست خرید خود را آماده کنید :

 پیش از خرید بهتر است که دقایقی زمان بگذارید و لیست خود را مرور کنید. اینکه شما در آشپزخانه چه چیزهایی نیاز دارید بسیار مهم است و باید آنها را شما درون لیست خود وارد نمایید. در این صورت زمانتان هدر نمی رود.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک با قیمت مناسب می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =