نکات خانه داری

رمز و رازهای جذابیت بخشیدن به دکوراسیون خانه

ترفندهای منحصر بفرد برای دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

طراحی دکوراسیون خانه با هدف افزایش زیبایی و جذابیت بصری فضای خانه صورت می گیرد. به عبارت دیگر، هماهنگ سازی و ایجاد هارمونی و توازن در اجزای داخلی چیدمان با هدف پدید آوردن فضایی دل انگیز و گرم و زیبا، در معنای طراحی دکوراسیون داخلی تفسیر و تعبیر می گردد.

این امر در طراحی خانه های نقلی و کوچک بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. طراحی دکوراسیون برای خانه های کوچک، موجب بهینه سازی فضا و نظم و انسجام بخشیدن به فضای داخلی این محیط ها می شود.

طراحان و معماران فضای داخلی سبک های مختلفی را برای طراحی چیدمان خانه پیاده سازی و اجرا می کنند. از سوی دیگر، یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد تغییر و تحولات تاثیرگذار و اساسی در نمای خانه، طراحی دکوراسیونی منحصر به فرد و متمایز می باشد.

باید خاطر نشان نمود که نوع چیدمان دکوراسیون داخلی در افزایش بار و وزن زیبایی و جذابیت بصری فضای خانه بسیار تاثیرگذار و موثر است. در حال حاضر، سبک‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون به دو سبک سلطنتی و کلاسیک و مدرن و جدید تقسیم بندی می‌شود.

متناسب با حال و هوای دکوراسیون و سلیقه و نظر افراد، می توان سبک همخوان و هماهنگ با چیدمان داخلی را طراحی و اجرا نمود. در ضمن، ایجاد هارمونی و توازن و تناسب در اجزا و لوازم دکوراسیون، زیبایی و جذابیت ظاهری بی نظیری را در فضای خانه پدید می آورد.

ترفندهای خاص برای دکوراسیون خانه

رمز و رازهای افزایش زیبایی بصری دکوراسیون خانه

1- انتخاب سبک مناسب

بدون اغراق، انتخاب سبک مناسب، از اصول مهم برای افزایش زیبایی و جذابیت بصری دکوراسیون خانه به شمار می رود. امروزه سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

سبک مینیمال، مدرن و کلاسیک، از سبک های رایج برای استفاده در چیدمان خانه به حساب می آیند. سبک کلاسیک با وسایل و لوازم آنتیک، فاخر، پرده های بلند و اشکال پیچیده و برجسته شناخته می شود. از طرف دیگر، سبک مدرن از هرگونه شلوغی و تزیینات اضافی به دور می باشد.

استفاده و کاربرد طرح های انتزاعی و عناصر دکوراتیو ساده از دیگر ویژگی های مهم این سبک محسوب می شود. این در حالی است که سبک مینیمال با الگو های ساده و بی آلایش و رنگ های خنثی و خطوط منظم و تکراری موجودیت و موضوعیت پیدا می کند. متناسب با سلیقه و ذائقه هر فرد می توان سبک مناسب را در دکوراسیون فضای داخلی طراحی و اجرا نمود.

2- استفاده از مبلمان مناسب

نقش و تاثیر مبلمان را در زیباسازی و جذابیت بخشیدن به دکوراسیون خانه نمی توان نادیده انگاشت. برای پدید آوردن دکوراسیونی منحصر به فرد و یونیک، مناسب است که رنگ و طرح مبلمان با حال و هوای دکوراسیون فضای داخلی تناسب و هماهنگی داشته باشد.

ایجاد توازن و تناسب در این بخش، زیبایی و جذابیت فوق العاده دیدنی و تماشایی برای فضای چیدمان، با خود به ارمغان می آورد. همچنین، به همخوانی داشتن رنگ و طرح مبلمان با سایر عناصر دکوراتیو، دیوارها و اکسسوری ها می بایست توجه ویژه ای مبذول داشت.

3- استفاده از تابلو

یکی از راهکارهای مناسب برای زیباسازی دکوراسیون منزل، استفاده از قاب و تابلو در فضای داخلی می باشد. استفاده از تابلو و قاب عکس، حال و هوای تازه و نویی را در فضای خانه ترسیم می کند. تابلو فرش، تابلوهای نقاشی و عناصر تزیینی، از انتخاب های مناسب در این زمینه محسوب می شوند.

4- عنصر نور و نورپردازی

نور و روشنایی از عناصر مهم و حائز اهمیت برای وسیع و بزرگ نشان دادن دکوراسیون خانه های کوچک تلقی می گردد. تلفیق طیف های رنگی روشن با عنصر نورپردازی، فضایی جذاب، دلنشین و خیره کننده را در دکوراسیون متجلی می سازد. علاوه بر این، عناصر نور و روشنایی، چیدمان خانه های کوچک را وسیع و دلباز نشان می دهند.

ترفندهای جذاب برای دکوراسیون خانه

5- انتخاب کفپوش مناسب

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در زیبایی دکوراسیون خانه ها، می توان به نوع و مدل کفپوش، اشاره نمود. برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی، کفپوش های از نوع چوب پارکت، از بهترین گزینه ها تلقی می گردند. برای تداعی محیطی رسمی و باوقار، کفپوش هایی مانند سنگ و سرامیک خوب و موثر عمل می کنند. انتخاب رنگ کفپوش ها می بایست مناسب با لوازم و اجزای دکوراسیون صورت گیرد.

6- گل های آپارتمانی

گل و گیاه، از عناصر طبیعی و در عین حال چشم نواز قلمداد می گردد. رنگ سبز این گیاهان، حس زندگی، پویایی و شادابی را در فضای خانه جاری می سازد. همچنین، گل های رنگارنگ و زیبا، عواطف و احساسات و روحیات افراد را بر می انگیزد. استفاده از گل و گیاه علاوه بر افزایش جذابیت بصری، سطح کیفی هوا را نیز بهبود می بخشد.

پارتیشن بندی فضا، استفاده از قفسه و کتابخانه، رنگ آمیزی، دکور کردن دیوارها با کاغذ دیواری، آینه کاری و استفاده از فرش مناسب، از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار و موثر در افزایش زیبایی بصری دکوراسیون خانه به شمار می روند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + ده =