نکات خانه داری

ترفندهایی برای از بین بردن بوی سیر

ترفندهایی برای از بین بردن بوی سیر

ترفندهایی برای از بین بردن بوی سیر

سیر یکی از مواد غذایی بسیار خوشمزه می باشد که خواص زیادی را در خود جای داده است. برخی از افرادی که سیر در طول روز بسیار استفاده می کنند باید به خوبی با ترفندهایی که مربوط به از بین بردن بوی سیر می باشد آشنایی داشته باشند.

در واقع از آنجایی که این ماده پرخاصیت بوی بد دهان را برای افراد رقم می‌ زند برخی از افراد شاید از مصرف کردن آن خودداری کنند اما باید بدانید که راهکار های بسیار زیادی برای از بین بردن بوی بد سیر وجود دارد.

شما برای از بین بردن بوی بد سیر که روی دست هایتان وجود دارد و یا در دهان تان است راهکارهای زیادی را می توانید دنبال کنید که در ادامه این روش ها و راهکارها را معرفی می نماییم.

ترفندهایی برای از بین بردن بوی سیر

روش های برای از بین بردن بوی سیر

برخی از روش ‌ها و راهکارهایی که برای از بین بردن بوی سیر ثابت شده است و بسیاری از افراد این روش ها و راهکارها را دنبال کرده اند و نتیجه گرفته اند عبارت است از :

 1. مالیدن دست به فلزات :

بوی سیر ترکیبی می باشد از مولکول های متنوع که بیشترین مولکول های آن دارای گوگرد هستند. گوگرد به از به فلز می ترسد به همین دلیل اگر دست خود را روی فولاد و یا فلزات بکشید قادر خواهید بود که مولکول های گوگردی سیر را که بوی بد دارند از دست خود کمتر کنید و یا از بین ببرید.

 1. استفاده از سیب زمینی :

سیب زمینی یکی دیگر از بهترین روش‌های است که شما می توانید با استفاده از آب پز کردن آن و قرار دادن روی دست بوی سیر را از بین ببرید. البته که دقت داشته باشید زمان قرار دادن سیب زمینی آب پز روی دست، دستانتان نسوزد.

 1. استفاده از روغن زیتون :

در صورتی که از سیب‌ زمینی استفاده کردید و دست های شما هنوز بوی سیر داشت، می توانید از روغن زیتون استفاده نمایید.

 1. استفاده کردن از خمیر دندان و یا دهان شویه :

اگر دست های شما بوی سیر گرفته است قادر خواهید بود که روی دستان تان خمیردندان و یا دهان شویه بمالید. این روش اثر طولانی ‌مدت خاصی ندارد اما موجب می گردد که دست های شما بوی خمیردندان بگیرد و شدت بوی سیر را تا حد زیادی کاهش دهد.

از بین بردن بوی سیر

 1. استفاده از جوش شیرین :

مالیدن جوش شیرین بر روی دست ها جهت از بین بردن بوی سیر یکی دیگر از روش هایی است که شما می توانید مورد استفاده قرار دهید. البته که باید به خوبی بدانید این روش همیشه یک روش کارساز نمی باشد.

 1. استفاده از آبلیمو :

آب لیمو نیز یکی دیگر از روش هایی  است که برای از بین بردن بوی بد سیر مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید آب لیمو را به دستان خود بمالید تا بوی سیر را از بین ببرید.

 1. خوردن خردل :

خردل مقدار زیادی زردچوبه دارد که برای از بین بردن بوی بد دهان مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید یک قاشق چای‌خوری خردل را به مدت یک دقیقه در دهان خود بچرخانید و به هیچ عنوان بیرون نریزید. همچنین می توانید یک دوم قاشق چایخوری روغن خردل و نمک را با یکدیگر ترکیب کنید و در دهان خود بچرخانید.

دقت داشته باشید که هرگز این ترکیب را نباید قورت دهید. پس از اینکه درون دهان خود را با  این مواد تمیز کردید باید به خوبی با آب دهان را شست و شو دهید.

از بین بردن بوی سیر

 1. آدامس نعنایی :

جویدن آدامس و یا میل کردن قرص نعنا یکی دیگر از روش هایی است که برای از بین بردن بوی سیر مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید آدامس هایی که نعنایی هستند و یا عصاره قوی دارند را جهت از بین بردن بوی بد دهان مورد استفاده قرار دهید.

 1. خوردن جعفری :

جعفری یکی از گیاهان معطر بی است که برای از بین بردن بوی سیر در دهان مورد استفاده قرار می گیرد. شما باید بدانید که  کلروفیل زیادی به عنوان یکی از خوشبو کننده های طبیعی در جعفری وجود دارد. خواص ضد باکتری و ضد التهابی جعفری می تواند بوی بد دهان را از بین ببرد. دقت داشته باشید که همیشه جعفری تازه را باید برای از بین بردن بوی بد سیر بجوید.

 1. خوردن شیر و ماست :

  چربی موجود در شیر و ماست بوی سیر دهان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. ترکیب کردن آب و چربی بوی بد را از بین می برد و یا تا حدودی کاهش می‌دهد. بعد از خوردن سیر می توانید یک لیوان شیر پرچرب و یا ماست پرچرب  میل کنید.

 1. جویدن دانه قهوه :

دانه قهوه ترکیبات ضد باکتری بسیار زیادی دارد که برای از بین بردن بوی بد دهان مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید دانه های قهوه را در دهان خود بجوید تا بوی بد سیر را کاهش دهید.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد. چنانچه قصد خرید هر یک از این اقلام از قبیل سرویس قابلمه، چاقو، که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نه =