نکات خانه داری

مناسب ترین روش های شستن ملحفه و روتختی + نکات لکه زدایی

شستشوی ملحفه و روتختی

 شستن ملحفه و روتختی

زمانی که می خواهید شستشوی ملحفه و روتختی ها را انجام دهید باید به برخی از نکات دقت داشته باشید. تمیز بودن ملحفه و روتختی اهمیت بسیار زیادی دارد که شما باید با استفاده از روش های متنوع آنها را به خوبی شستشو دهید.

دقت داشته باشید که روش های شستشوی انواع ملحفه ها و روتختی ها متنوع است و شما باید یکی از بهترین روش ها را که به جنس ملحفه ها آسیب وارد نمی سازد را انتخاب کنید و به کار بگیرید.

زیبایی و تمیز بودن ملحفه و روتختی برای سلامت پوست شما مهم است و باید به آن دقت داشته باشید. بسیاری از افرادی که به تازگی می خواهند انواع ملحفه ها و روتختی ها را شستشو دهند باید به خوبی در مورد نکاتی که مربوط به شستن ملحفه ها و روتختی ها می باشد اطلاعات خود را افزایش دهند.

برخی از این نکات که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید زمان شستشوی انواع ملحفه ها و روتختی ها با آنها آشنایی داشته باشید را در ادامه بیان می کنیم.

شستن ملحفه و روتختی

نکاتی در مورد شستشوی ملحفه ها و روتختی ها

برخی از نکات بسیار مهمی که در مورد شستن ملحفه ها و روتختی ها اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. ابتدا شما باید به خوبی جنس ملحفه ها و روتختی ها را به خوبی بدانید شما زمانی که می خواهید ملحفه ها و روتختی ها را شستشو دهید باید به خوبی جنس آنها را بررسی کنید. در صورتی که اطلاعات کافی در مورد جنس آنها داشته باشید برای شستشو دادن ملحفه ها و روتختی ها دچار مشکل نمی شود.
  2. برخی از افراد شاید بر این باور می باشد که بهتر است ملحفه ها و روتختی ها را با استفاده از آب گرم شستشو دهند. از این طریق آنها فکر می کنند تمامی میکروب ها و باکتری ها را می توانند از بین ببرند. اما شما باید بدانید که این باور اشتباه است و در بسیاری از موارد ممکن است آب گرم به جنس ملحفه و روتختی آسیب وارد سازد. بنابراین در برخی از موارد شما باید تنها با استفاده از آب سرد ملحفه ها را شستشو دهید.
  3. سعی کنید برای شستشوی ملحفه و انواع روتختی آنها را به تنهایی درون ماشین لباسشویی بیندازید. همچنین اگر می خواهید آنها را به صورت دستی شستشو دهید باید درون یک سطل به صورت جداگانه آنها را به خوبی تمیز کنید.
  4. رنگ روتختی ملحفه ها را باید به خوبی بررسی کنید. در برخی از موارد ممکن است رنگ آنها بعد از شستشو تغییر پیدا کند. بنابراین زمانی که می خواهید آنها را شستشو دهید باید از ثابت بودن رنگشان اطمینان خاطر داشته باشید. آن دسته از روتختی ها و ملحفه ها که رنگشان کیفیت دارد مدت زمان زیادی ماندگار می باشد.
  5. اگر روتختی و یا ملحفه ها به رنگ سفید هستند شما نباید آنها را با استفاده از مواد سفید کننده شستشو دهید. از بین بردن لکه ها با استفاده از مواد شوینده سفید کننده موجب می شود رنگ پارچه به کی تغییر پیدا کند و ساختار آن با مشکل مواجه می شود.
  6. برای از بین بردن لکه های روی ملحفه و روتختی بهتر است آنها را زیر نور خورشید پهن کنید. هیچ چیزی مانند نور خورشید نمی تواند لکه ها را از بین ببرد.
  7. دقت داشته باشید که برای خشک کردن هر یک از ملحفه ها و یا روتختی های باید آنها را در جای مسطح پهن کنید. از فشار دادن و آویزان کردن آنها خودداری کنید.
  8. اگر شما برای شستشوی روتختی و ملحفه از جنس آنها اطلاع ندارید باید آنها را ابتدا با آب گرم و صابون به خوبی شستشو دهید. آب لیمو و آب گرم در صورت ترکیب شدن برای از بین بردن لکه های روی پارچه گزینه مناسبی می باشند.
  9. زمانی که شما می خواهید ملحفه ها را به درون لباسشویی بریزید و به آنها آسیبی وارد نشود باید آنها را به صورت لوله کرده درون ماشین بیندازید. این روش از کشیده شده آنها درون ماشین جلوگیری می کند.

شستشوی ملحفه و روتختی

روش های شستشوی ملحفه

بسته به شیوه زندگی شما باید بدانید که ملحفه ها و روتختی ها نیاز است هفته ای یکبار به خوبی شستشو داده شوند. افرادی که هر شب روی تخت خود می خوابند باید به خوبی روتختی های خود را تمیز کنند.

دقت داشته باشید که روش های شستشوی ملحفه ها و روتختی ها اصولا به دو صورت می باشد. یکی از این روش ها شستشو با ماشین است و روش دیگر شستشو با استفاده از دست می باشد.

البته که بسیاری از افراد برای شستشوی ملحفه و انواع روتختی ها سعی می کنند آنها را به خشکشویی تحویل دهند. خشکشویی ها تمامی نکات و اصولی که برای شستشوی روتختی ها و ملحفه ها می باشد را رعایت می کنند تا  روتختی ها و ملحفه ها به خوبی تمیز شوند.

قیمت و کیفیت هر یک از انواع آنها را بهتر است زمان خرید اینترنتی بررسی کنید و سپس آنها را از فروشگاه اینترنتی معتبر همچون منزل می خریداری نمایید و به شما این اطمینان خاطر را می دهیم که با ما یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =