نکات خانه داری

8 روش برای صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها

روش های صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها

آب یکی از سرمایه های ملی می باشد که شما باید در مصرف آن صرفه جویی کنید. شستن ظرف ها حجم زیادی از آب را به خود اختصاص می دهد که اگر شما به خوبی در مورد روش های صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها آشنایی داشته باشید می توانید در مصرف آب صرفه جویی نمایید.

برخی از روش ها و راهکارهایی که تثبیت شده است و بسیاری از افراد برای شستشو دادن ظرف های خود از آنها استفاده می کنند را در ادامه معرفی می کنیم.

روش های صرفه جویی در آب برای شستن ظرف هامعرفی راهکارهایی جهت صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها

روش ها و راهکارهایی که جهت صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها وجود دارد عبارت است از :

  1. آشغال‌های روی ظروف را باید به طور کامل از روی ظروف پاک کنید. به جای اینکه همه‌ تمیز کاری ها را با آب انجام دهید، زمانی که ظرف ‌ها هنوز خشک می باشند، روی آنها را با استفاده از دستمال تمیز کنید و بیشتر آشغال ‌های آنها را جدا نمایید.
  2. ظرف ‌ها را بهتر است که در نزدیک به هم قرار دهید. اگر ظرف‌ های کثیفتان را به صورت دستی می‌شویید، به جای اینکه ابتدا آب را باز کنید و بعد یکی‌ یکی به سراغ ظرف ‌های کثیف بروید، ظرف ‌های پاک‌ شده را باید به طور کامل درون یک سینک بگذارید و سپس آب را روی آنها باز کنید.
  3. سینک هر یک از انواع ظرف ‌شویی ها را باید برای شستن ظرف در ابتدا به طور کامل پر کنید. اگر ظرف ‌های کثیف را به صورت دستی شستشو می دهید بهتر است یکی از کاسه ‌های سینک را با آب گرم و مقدار اندازه ای از مایع ظرف ‌شویی پر نموده و سپس شیر‌ آب را ببندید. ظرف ‌های کثیف را با آب داخل سینک باید به خوبی تمیز کنید تا زمان شستشو آب به طور مداوم باز نباشد. اگر ‌آب درونی سینک خیلی کثیف و چرب شده است، نیمی از آن را بهتر است خالی کنید و با آب تمیز دوباره آن را پر کنید. ولی هرگز آب را زمان شستشو باز نگذارید. با این کار شما ۹۰۰-۲۳۰۰ لیتر آب کمتری را قادر خواهید بود در ماه مصرف کنید.
  4. برچسب و اطلاعات روی مایع ظرفشویی را مطالعه نمایید. براساس تحقیقات بیشتر افراد ۱۰ تا ۱۵ برابر بیشتر از میزان مورد نیازشان از ماده ظرف‌شویی استفاده می نمایند. دقت داشته باشید که هر چه از میزان بیشتری مایع ظرف‌ شویی استفاده داشته باشید، به آب بیشتری هم برای تمیز کردن ظرف ‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. برچسب های روی مایع ظرفشویی را باید به خوبی مطالعه کنید و سعی نمایید که بر اساس دستورات آن عمل نمایید. اگر باز هم احساس نمودید که میزان مایع ظرف ‌شویی مورد استفاده‌ شما زیاد است، کمتر از آن میزان مصرف کنید تا اندازه مناسب آن را پیدا کنید. یکی از مزیت های دیگر آن در این است که می توانید در هزینه‌ خرید مایع ظرفشویی هم صرفه‌جویی نمایید.
  5. آبکشی کردن پیش از شستشوی ظروف را فراموش کنید. اگر برای شستشوی ظروف می خواهید از ماشین ظرف‌ شویی استفاده نمایید، نیازی نیست که پیش  از گذاشتن ظرف ‌ها در ماشین آنها را به خوبی آب بکشید. تنهای کافی است آشغال‌ های روی ظرف ‌ها را به خوبی تمیز کنید. با آبکشی نکردن ظرف‌ ها پیش از گذاشتن آنها داخل ماشین قادر خواهید بود سالانه ۲۹،۵۵۰ لیتر در مصرف آب صرفه‌ جویی نمایید.روش های صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها
  6. ظرف ‌ها را باید به درستی در ماشین قرار دهید. زمان پر کردن ماشین ظرفشویی جریان آب درون ماشین را باید به خوبی چک کنید. هرچه که جریان آب سریعتر به ظرف ‌ها برسد، زمان کمتری برای شستشو دادن آنها نیاز خواهد بود، که این یعنی آب کمتری را مصرف خواهید کرد. سعی کنید برای صرفه جویی در آب برای شستن ظرف ها ، ظرف ‌هایی که بزرگ ‌تر هستند را کناره‌ ماشین قرار دهید تا از رسیدن آب به ظرف ‌های دیگر جلوگیری نشود. آن قسمت کثیف ‌تر ظرف را باید به سمت مرکز ماشین قرار داده تا مایع ظرفشویی مستقیم به آن برخورد داشته باشد.
  7. ماشین ظرف ‌شویی را باید به خوبی تست کنید. ماشین ظرف‌شویی که پر است را باید روی تنظیمات کوتاه ترین چرخه بگذارید و سپس آن را روشن کنید. اگر ظرف‌ ها به خوبی شسته نشدند، چرخه کمی بالاتر را بهتر است انتخاب کنید. بعد از چند بار تست کردن می توانید بهترین چرخه را پیدا کرده تا ظرف‌ هایتان با کمترین میزان مصرف آب تمیز گردد.
  8. ماشین ظرف شویی را بهتر است که به طور کامل پر کنید. اگر تنها  یا به طور معمول تنهایی غذا می‌ خورید، نیازی نیست پس از هر وعده‌‌ غذایی ظرف ‌ها را شستشو دهید. هر بار که ماشین ظرف شویی‌  را روشن می‌ نمایید از میزان یکسان آب استفاده می نماید. حتی اگر تنها یک یا دو بشقاب داخل آن قرار گرفته باشد.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد. چنانچه قصد خرید هر یک از این اقلام از قبیل سرویس قابلمه، چاقو، که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =