نکات خانه داری

روش های مقابله با کپک زدن مواد غذایی

روش های مقابله با کپک زدن مواد غذایی

روش های مقابله با کپک زدن مواد غذایی

یکی از مهمترین نکاتی که هر یک از افراد برای نگهداری کردن از مواد غذایی باید به آن اهمیت دهند این است که در مورد روش های مقابله با کپک زدن مواد غذایی اطلاعات بیشتری به دست آورند. روش های بسیار زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن روش ها می توانید مدت زمان بیشتری مواد غذایی را در یخچال و یا در کمد قرار دهید.

هر یک از شما در صورتی که روی مواد غذایی متنوع خود کپک مشاهده کنید بدون شک از این مسئله ناراحت می شوید. بنابراین پیش از اینکه با این صحنه مواجه شوید برخی از مهمترین و بهترین روش های مقابله با کپک زدن محصولات را نام می بریم.

روش های مقابله با کپک زدن مواد غذاییروش های مقابله با کپک زدن مواد غذایی چیست ؟

برخی از روش هایی که مربوط به مقابله با کپک زدن مواد غذایی است عبارت می باشد از :

  1. نگه داشتن مواد غذایی درون یخچال :

یکی از اصلی ترین و مهمترین راهکارهایی که برای مقابله کردن با کپک انجام می شود و بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند این است که مواد غذایی خود را درون یخچال نگهداری کنند. از گذشته‌ های دور هم برای این که وسیله ها و مواد غذایی حساس دچار کپک نشوند افراد آنها را در جایی که خنک بوده نگهداری می ‌کرده اند.

بنابراین اکنون هم شما برای جلوگیری کردن از کپک زدن مواد غذایی باید آنها را در یخچال و مکانی که خنک است قرار دهید. دقت داشته باشید که برخی از وسیله‌ ها و مواد غذایی را نباید درون فریزر بگذارید بلکه آنها تنها باید درون یخچال گذاشته شوند.

برای نگهداری برخی از مواد غذایی که حساسیت بسیار زیادی دارند می‌توانید از ظروف مخصوصی استفاده کنید. برخی از سبزیجات که  ممکن است به زودی کپک بزنند را باید در ظروف مخصوصی که به تازگی در بازار وجود دارد بگذارید تا بتوانید مدت زمان زیادی از آنها استفاده نمایید.

  1. خشک کردن میوه و سبزیجات بعد از شستشو :

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند سریعتر آشپزی کنند و روند کارهای آشپزی خود را جلو ببرند مواد غذایی مانند سبزیجات و میوه های خود را شستشو می‌ دهند و سپس درون یخچال می گذارند.

آنها برای مقابله با کپک زدن مواد غذایی مورد نظر خودشان باید سبزیجات و میوه‌ها را به خوبی خشک کرده و سپس درون یخچال بگذارند. زمانی که میوه ها و سبزیجات هنوز خیس باشند و لکه های آب روی آنها وجود داشته باشد ممکن است که آنها دچار کپک زدگی شوند. بنابراین باید به خوبی دقت داشته باشید که آنها را نیاز است خشک نموده و سپس درون یخچال بگذارید.

  1. گلپر زدن به مواد غذایی ترش :

ترشی یکی از مواد غذایی می باشد که شما باید با استفاده از روش های متنوع از کپک زدن آن جلوگیری کنید. دقت داشته باشید که شما باید ترشی را در محیط خنک نگهداری کنید و از آن مراقبت نمایید تا ترشی کپک نزند.

یکی از اصلی ترین و بهترین موادی که شما می توانید برای جلوگیری از کپک زدن ترشی مورد استفاده قرار دهید استفاده از گلپر می باشد. میزان استفاده کردن از گلپر درون ترشی به اندازه ترشی بستگی دارد.

در صورتی که شما حجم زیادی از ترشی را می خواهید آماده سازید باید میزان بیشتری از گلپر را درون ترشی بریزید. در صورت ریختن گلپر درون مواد ترشی می توانید از کپک زدن آن جلوگیری نمایید.

دقت داشته باشید برای ریختن گلپر درون ترشی باید آن را به صورت لایه لایه درون ترشی بریزید.

روش های مقابله با کپک زدن مواد غذایی

  1. استفاده از دارچین برای مواد غذایی شیرین :

 دارچین یکی از ادویه هایی می باشد که در بسیاری از شیرینی ها و نان ها به عنوان مهمترین ادویه استفاده می گردد و از آن به عنوان ماده ضد کپک نام می برند. در بسته بندی بسیاری از مواد غذایی شما می توانید مشاهده کنید که دارچین یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آن مواد غذایی است.

با وجود دارچین شیرینی و عطر موجود در مواد غذایی حفظ می‌شود و میکروب های مواد غذایی از بین می رود. این ماده در مصر باستان جهت مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته و همین مورد نشان دهنده توانایی بالای دارچین برای مقابله با کپک است است.

شما می توانید جهت جلوگیری از کپک زدن بسیاری از مربا هایی که خودتان درست می کنید، دارچین را مورد استفاده قرار دهید.

  1. تمیز کردن خانه و استفاده از تهویه مناسب :

یکی دیگر از راه‌ هایی که شما برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی می توانید مورد استفاده قرار دهید این است که همیشه خانه خود را تمیز نموده و سیستم تهویه مناسبی را در خانه فراهم کنید.

در صورتی که خانه سیستم تهویه نداشته باشد ممکن است که مواد غذایی درون کابینت شما کپک بزند و یا اینکه درون آنها حشره به وجود بیاید. بنابراین سیستم تهویه مناسبی را در خانه ایجاد کنید.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =