لوازم آشپزخانه

برای آشپزخانه چه رنگی مناسب است + معرفی بهترین رنگ ها برای آشپزخانه

برای آشپزخانه چه رنگی مناسب است

برای آشپزخانه چه رنگی مناسب است

برای آشپزخانه چه رنگی مناسب است؟ محیط آشپزخانه از بخش های مهم و حائز اهمیت در دکوراسیون فضای داخلی به شمار می رود. از نگاه طراحان و معماران دکوراسیون داخلی، آشپزخانه قلب و کانون اصلی محیط خانه محسوب می شود. بر همین اساس، جذابیت و زیبایی بصری این فضا، تاثیر مطلوب و بسزایی در جذابیت بخشی و زیباسازی دکوراسیون فضای داخلی دارد.

در این میان، عنصر رنگ از المان های کاربردی و کارآمد برای متبلور ساختن عنصر زیبایی و جذابیت در محیط آشپزخانه قلمداد می گردد. متناسب با سبک و سیاق دکوراسیون و سلیقه افراد، طیف رنگی مختلفی در فضای آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، انتخاب بهترین رنگ برای آشپزخانه، در جلوه دادن فضایی دلنشین و مورد پسند، نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید.

همچنین، برخی از طراحان با ترکیب و تلفیق رنگ های روشن و تیره، محیطی دلباز و چشم نواز را در فضای آشپزخانه پدید می آورند. در حال حاضر، با توجه به کوچک شدن مساحت خانه و تغییر سبک زندگی، می بایست از رنگ متناسب و همخوان با اجزا و لوازم چیدمان محیط داخلی بهره برد. همچنین، تناسب رنگ کابینت و آشپزخانه در ایجاد محیطی آرامش بخش و دلنشین بسیار تاثیرگذار و مؤثر است.

بهترین رنگ برای آشپزخانه چه رنگی است

انتخاب رنگ مناسب برای محیط آشپزخانه

1- رنگ سفید

در پاسخ به این سوال که برای آشپزخانه چه رنگی مناسب است، باید اشاره نمود که رنگ سفید، از رنگ های پرطرفدار و محبوب برای استفاده در دکوراسیون فضای آشپزخانه به شمار می رود. طیف رنگی سفید به عنوان نمونه‌ای از رنگ های خنثی، در کلیه سبک های دکوراسیون تطابق و تناسب لازم را برقرار می کند.

همچنین، این مدل رنگ خنثی قابلیت استفاده در آشپزخانه های کوچک و بزرگ را دارد. مضاف بر این، رنگ سفید به علت ترکیب شدن با سایر رنگ ها، جلوه ای متفاوت و منحصر به فرد را برای محیط آشپزخانه به ارمغان می آورد.

لازم به ذکر است که انتخاب رنگ سفید برای فضای آشپزخانه های کوچک و جمع و جور، از انتخاب های ایده آل و هوشمندانه تلقی می گردد. چراکه این رنگ فضاهای کوچک را بازتر و بزرگ تر در نگاه دیگران جلوه می دهد.

2- رنگ آبی

از دیگر رنگ های که برخی از افراد برای فضای آشپزخانه استفاده می کنند، بازه رنگ آبی می باشد. رنگ آبی به علت داشتن تم و حال و هوای ملایم و آرام، برای نظم و انسجام بخشیدن به فضاهای شلوغ و نامنظم، در طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب درست رنگ آبی با رنگ های دیگر و استفاده از توناژ مناسب، زیبایی بصری بی نظیری در محیط آشپزخانه متجلی می سازد.

در دکوراسیون برخوردار از طیف رنگی آبی، به راحتی می‌توان حس آرامش و آسایش را لمس کرد. در ضمن، ترکیب رنگ آبی با بازه رنگی روشن مانند نقره ای، سفید و خاکستری، محیطی شیک و جذاب را خلق می نماید.

انتخاب بهترین رنگ آشپزخانه

3- رنگ قرمز

برای پاسخگویی به سوال برای آشپزخانه چه رنگی مناسب است، باید خاطر نشان نمود که رنگ قرمز از رنگ‌های انرژی بخش و گرم محسوب می شود.

از سوی دیگر، از این طیف رنگی با عنوان رنگ اشتها آور نام می برند. بر این اساس، این مدل رنگ برای افرادی که علاقه وافری به آشپزی و غذا پختن دارند، یک گزینه مناسب و ایده آل می‌باشد. همچنین، ترکیب رنگ قرمز با طیف رنگی کرمی، سفید و خاکستری، فضایی چشم نواز و دلنشین را پایه گذاری می کند.

4- رنگ سبز

برای انتخاب بهترین رنگ آشپزخانه، رنگ سبز را می توان از دیگر گزینه های کاربردی و راهگشا برشمرد. اگرچه استفاده از رنگ سبز برای بسیاری یک چالش جدی و در عین حال دشوار به حساب می آید، اما تزئین فضای آشپزخانه با این رنگ، عنصر سر زندگی و شادابی را منعکس می سازد.

علاوه بر این، رنگ های روشن مانند سبز برای ایجاد آشپزخانه ای با حال و هوای مدرن، گزینه ای ایده آل می باشند. از سوی دیگر، رنگ سبز حس بکر و زیبای طبیعت را در محیط جاری می سازد.

5- رنگ کرم و قهوه ای

در رسیدن به جواب سوال رنگ مناسب آشپزخانه کدام است، باید ابراز نمود که ترکیب رنگ قهوه ای و کرم، از رنگ های پراستفاده و محبوب برای استفاده در فضای آشپزخانه به شمار می رود. همچنین، برای زیباسازی آشپزخانه های دارای فضای کوچک و محدود، بازه رنگ کرم و قهوه ای، کمک شایانی می نماید. ضمنا، برای خلق جلوه ای مدرن در دکوراسیون آشپزخانه، رنگ های کرم و قهوه ای، بسیار کاربرد دارند.

6- رنگ زرد

در ادامه مبحث چه رنگی برای آشپزخانه مناسب است، رنگ زرد ملایم، از دیگر رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون فضای آشپزخانه قلمداد می گردد.

از زاویه دید بسیاری از طراحان داخلی، بازه رنگ زرد ملایم، برای متبلور ساختن محیطی گرم و صمیمی بسیار تاثیرگذار است. همچنین موجب بازتاب و انعکاس حداکثری نور می شود. بنابراین، این نوع رنگ، برای خانه های کم نور و یک نواخت مناسب می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شانزده =