لوازم آشپزخانه

 چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است ؟

 چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است ؟

چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است ؟

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین دغدغه هایی که بسیاری از  افراد دارند این است که بدانند چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است. در واقع زمانی که می خواهید هر ماده غذایی را درون ظروف بریزید باید به نوع آن ماده غذایی دقت داشته باشید.

آن دسته از مواد غذایی که گرم هستند را نمی توانید درون ظروفی که پلاستیکی می ‌باشند بریزید. تنها باید مواد غذایی گرم را درون ظروف پیرکس بریزید تا به ساختار مواد غذایی آسیب وارد نشود.

 نحوه نگهداری از مواد غذایی را شما باید به خوبی بدانید تا در بافت آن تغییرات شیمیایی رخ ندهد. در غیر این صورت ممکن است که سلامتی شما به خطر بیفتد. ظروف یکبار مصرفی که جنس آنها از فوم است برای نگهداری مواد غذایی که دمای آنها پایین‌تر از ۷۰ درجه می باشد مناسب است.

نگهداری کردن از مواد غذایی یکی از مسائل مهمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و به همین دلیل اقدام  به استفاده  از بهترین ظروف برای نگهداری غذا ها  می نمایند.

 چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است ؟آشنایی با این مسئله که بدانید چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است

برای اینکه شما به خوبی بدانید چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است مناسب است در ادامه برخی از ظروف را که مواد غذایی ویژه درونشان ریخته می شد را معرفی می کنیم. این ظروف و مواد غذایی درونی آنها عبارت است از :

  1. ظروف و لیوان های شفاف و شکننده :

برای مصرف کردن نوشیدنی هایی که سرد هستند می توانید از ظروف و لیوان های شفاف استفاده کنید که شفاف و شیشه ای هستند. این ظروف برای نگهداری مواد غذایی گرم مانند برنج ها و یا خورش ها مناسب می باشند.

شما می توانید هر یک از مواد غذایی خود را که می‌خواهید بعد از پخت درون یخچال نگهداری کنید درون این نمونه از ظروف بریزید تا مدت زمان زیادی مواد درون ظروف بماند و ساختار آن دچار تغییرات شیمیایی نشود.

  1. ظروف پلی استایرن های مات :

برای مصرف کردن غذا و آن دسته از نوشیدنی هایی که دمای اصلی‌شان زیر ۷۰ درجه سانتیگراد است باید ظروف پلی استایرن های مات را مورد استفاده قرار دهید. این ظروف برای نگهداری سالاد ها گزینه مناسبی می باشد.

شما می توانید آنها را در شکل ها و طرح های متنوعی خریداری کنید و برای نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار دهید.

  1. پلی استایرن های فوم :

در این نمونه از ظروف گاز هگزان محبوس گشته است و به همین دلیل خطر دمیده شدن گاز هگزان در مواد غذایی که درجه دمای آنها تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد می رود وجود خواهد داشت. شما مواد غذایی گرم را درون این نمونه از ظروف اصلاً نباید بریزید.

در واقع بسیاری از افرادی که می‌خواهند مواد غذایی شان کیفیت مناسبی داشته باشد و تغییرات شیمیایی درون آن رخ ندهد این نمونه از ظروف را تنها برای نگهداری مواد غذایی سرد مورد استفاده قرار می ‌دهند.

 چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است ؟

نکاتی در مورد اینکه چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است

شما برای اینکه به خوبی اطلاع داشته باشید چه ظرفی برای چه غذایی مناسب است باید به برخی از نکات دقت کنید. این نکات که اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت است از :

  1. تا جایی که امکان دارد به هیچ وجه از ظروف یکبار مصرف هستند استفاده نکنید. در صورت نیاز به ظروف یکبار مصرف بهتر است که نمونه های کاغذی و یا گیاهی آنها را مورد استفاده قرار دهید. برخی از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف می باشند تغییرات شیمیایی زیادی را درون مواد غذایی به وجود می‌ آورند.
  2. ظروفی که برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شوند و پلاستیکی هستند را هرگز نباید درون مایکروویو قرار دهید. در ابتدا باید به خوبی بدانید که این ظروف درون مایکروویو دچار خرابی می شوند و همچنین ساختار شیمیایی ظروف به مواد غذایی درونی آن وارد می سازد.
  3. ظروف پلیمری را شما به هیچ عنوان نباید در مجاورت نور خورشید قرار دهید. حرارت و نور خورشید موجب آزاد شدن مواد شیمیایی و بسیار خطرناکی از درون این ظروف می‌ شود.
  4. برای نگهداری کردن مواد غذایی و نوشیدنی هایی که سرد هستند باید بدانید ظروف یکبار مصرف شفاف و بی رنگ گزینه مناسبی به شمار می روند.
  5. از لیوان هایی که کاغذی و یا گیاهی هستند باید برای نگهداری کردن نوشیدنی های گرم استفاده کنید. ظروف کاغذی و گیاهی با استفاده از گندم و ذرت و سیب زمینی تولید می شوند و هزینه خریداری آنها از نمونه ظروف پلاستیکی بیشتر می باشد. همچنین باید بدانید ظروف گیاهی و کاغذی برخلاف ظروف پلاستیکی قدرت تجزیه دارند.
  6. مواد غذایی که درون ظروف یکبار مصرف نگهداری می شود حدود دو ساعت بعد دیگر قابل استفاده نخواهد بود. شما       میتوانید مواد غذایی گرم را درون ظروفی که شیشه ای هستند بریزید تا به ساختار آنها آسیبی وارد نشود و برای                   سلامتی تان خطر نداشته باشد.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 17 =