لوازم آشپزخانه

برای آشپزخانه چه فرشی بخرم؟ + مهمترین پارامترها برای خرید بهترین فرش

برای آشپزخانه چه فرشی بخرم

برای آشپزخانه چه فرشی بخرم؟

فرش یکی از المان های تاثیرگذار و کاربردی برای افزایش جذابیت و زیبایی ظاهری دکوراسیون فضای داخلی به شمار می رود. اگرچه متناسب با تغییر و تحولات ایجاد شده در سبک دکوراسیون داخلی، استفاده از فرش در آشپزخانه مرسوم نیست، اما بسیاری از افراد به استفاده از فرش در دکوراسیون فضای آشپزخانه تاکید دارند.

همانطور که می دانید امروزه فرش و قالی به جزئی لاینفک و جدا نشدنی از منازل ایرانیان تبدیل شده است. استفاده از فرش مناسب در فضای عمومی آشپزخانه، جذابیت و زیبایی بصری این محیط را دو چندان می کند. به طور کلی، وجود فرش در دکوراسیون فضای داخلی، علاوه بر بخشیدن شکوه و جلال ویژه، اصالت و شخصیت را در محیط تداعی می کند.

همچنین، با استفاده از فرش می توان تمام عیوب و آسیب های احتمالی سطح زمین یا کفپوش های آشپزخانه را پنهان کرد. برای انتخاب بهترین فرش برای آشپزخانه می بایست به پارامترهایی مانند هماهنگی داشتن با سبک دکوراسیون، کیفیت مناسب و رنگ و طرح آن دقت نمود.

فرش آشپزخانه چی بخرم

پارامترهای مؤثر در انتخاب بهترین فرش برای آشپزخانه

1- توجه به ابعاد و اندازه آشپزخانه

در پاسخ به سوال برای آشپزخانه چه فرشی بخرم، در وهله اول باید به ابعاد و اندازه فضای عمومی آشپزخانه توجه داشت.

فرش در نظر گرفته شده برای این فضا باید کاملا با ابعاد و اندازه محیط آشپزخانه همخوانی و تطابق داشته باشد. بزرگ بودن یا کوچک بودن بیش از حد فرش، تاثیر نامطلوب و سوئی در دکوراسیون آشپزخانه برجای می گذارد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که ابعاد و اندازه فرش به مساحت و متراژ آشپزخانه وابسته است.

همچنین، فرش آشپزخانه باید با فاصله از گاز، سینک ظرفشویی و کابینت ها مورد استفاده قرار گیرد. در صورت وجود میز ناهارخوری در فضای آشپزخانه مناسب است که فرش زیر میز و صندلی ها را کاملا پوشش دهد.

2- جنس فرش

برای پاسخ دادن به سوال فرش آشپزخانه چی بخرم؟ ، توجه به جنس و مدل فرش می تواند کمک کننده باشد. از آنجایی که در محیط آشپزخانه برای انجام فرآیند آشپزی از انواع مواد غذایی، ادویه ها و چاشنی ها استفاده می شود، احتمال کثیفی و آلودگی این فضا بسیار بالا می باشد. بر همین اساس، در هنگام انتخاب فرش آشپزخانه باید به این مورد توجه ای ویژه ای مبذول داشت.

با توجه به شستشوی زیاد فضای آشپزخانه، انتخاب فرش ماشینی، یک گزینه ایده آل و هوشمندانه تلقی می گردد. چراکه شستشوی فرش های ماشینی بسیار راحت و ساده صورت می گیرد. از لحاظ الیاف به کار رفته در فرش، انتخاب فرش با الیاف نخی، برای محیط آشپزخانه مناسب می باشد. رنگ دهی کمتر، برخورداری از وزن سبک و عدم جذب رطوبت، از مهم ترین ویژگی های الیاف نخی محسوب می‌شود.

با توجه به وجود حجم زیادی از باقی مانده ها و ذرات مواد خوراکی و غذایی در فضای آشپزخانه، انتخاب فرش دارای پرزهای کوتاه، یک امتیاز ویژه به حساب می آید. نظافت و تمیزی پرزهای کوتاه در سریع ترین زمان و به راحتی انجام می شود.

بهترین فرش برای آشپزخانه

3- رنگ فرش آشپزخانه

در ادامه مقاله چه فرشی برای آشپزخانه مناسب است ، باید خاطر نشان نمود که بازه و طیف رنگی فرش، از دیگر مؤلفه‌های تاثیرگذار در هنگام انتخاب آن به شمار می آید. تناسب و هارمونی داشتن رنگ فرش با اجزا و لوازم دکوراسیون آشپزخانه، از مهم ترین نکات در این زمینه تلقی می گردد.

با توجه به فضای پر تردد و احتمال بالای ریختن ذرات مواد غذایی و چاشنی ها، انتخاب فرش های دارای طیف رنگی روشن، چندان برای این محیط توصیه نمی شود. چراکه فرش های دارای رنگ روشن در مدت زمان کوتاهی دچار لک و آلودگی می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات انتخاب فرش های دارای بازه رنگی تیره مناسب می باشد. ضمنا، در صورت روشن بودن رنگ کفپوش های آشپزخانه، انتخاب فرش رنگ تیره، همخوانی و تناسب را در دکوراسیون ایجاد می کند.

فضای آشپزخانه های کوچک با فرش های رنگ روشن، بازتر و دلبازتر به نظر می رسد. بر همین اساس، در صورت انتخاب فرش روشن برای این فضا، مناسب است که از فرش های دارای زمینه شلوغ و نقش و نگارهای زیاد استفاده شود.

4- مدل فرش آشپزخانه

برای یافتن جواب پرسش مناسب ترین فرش برای آشپزخانه ، در نظر گرفتن مدل فرش نیز بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. در حال حاضر مدل های مختلفی از فرش ها اعم از سه بعدی و فانتزی در سطح بازار موجود می باشند. انتخاب فرش مناسب، مستلزم دقت و توجه به سبک و سیاق دکوراسیون فضای داخلی می باشد.

در صورت داشتن دکوراسیون مدرن، انتخاب فرش مدل فانتزی برای دکوراسیون های مدرن، از بهترین انتخاب ها تلقی می گردد. برای آشپزخانه های دارای حال و هوای کلاسیک و سنتی، فرش های کلاسیک فضایی زیبا و جذابی را خلق می‌کنند.

5- بازه قیمت

با توجه به شستشوی مداوم و استهلاک بالا، در هنگام خرید فرش آشپزخانه می بایست مدل های ارزان قیمت و مناسب را انتخاب نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید آنلاین سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از لیست قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =