نکات خانه داری

آن چه باید درباره خانه داری بدانیم + 8 تکنیک اصولی خانه داری

آن چه باید درباره خانه داری بدانیم

آن چه باید درباره خانه داری بدانیم

آن چه باید درباره خانه داری بدانیم؟ بخشی از امور خانه داری، نکات و اصول مربوط به نظافت و تمیز کردن قسمت های مختلف خانه و برخورداری از محیطی پاکیزه و سالم را در بر می گیرد. به عبارت دیگر، نظافت و تمیزی خانه، از مهم ترین بخش های مربوط به خانه داری محسوب می شود.

علاوه بر این، نحوه نگهداری از مواد غذایی، شستشوی البسه و ظروف و پخت و پز و تهیه غذا، سایر موارد مربوط به خانه داری را شامل می شود. رعایت یک سری اصول و ریزه کاری ها در این زمینه، تسریع و تسهیل امور مرتبط با خانه داری را در پی دارد.

مهم ترین اصول و نکات خانه داری

1- جرم گیری و براق کردن سطح سرامیک ها

در مقوله آن چه باید درباره خانه داری بدانیم، باید خاطر نشان نمود که برخورداری از خانه ای تمیز و درخشان، برای خانم های خانه دار، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

ایجاد آلودگی و لکه بر روی سرامیک ها، شکل و شمایل ظاهری خانه را کثیف و نامرتب نشان می دهد. برای رفع آلودگی های سطح سرامیک، مقداری آب داغ، آمونیاک (یک فنجان)، جوش شیرین (یک چهارم فنجان) و سرکه سفید (نصف فنجان) کمک شایانی می نماید.

ابتدا این مواد را در یک ظرف مناسب به خوبی مخلوط نموده و سپس با کمک یک اسفنج، محلول به دست آمده را بر سطح سرامیک بکشید. به منظور نتیجه گیری بهتر، سرامیک ها را با آب شستشو داده و سپس خشک نمایید.

مهم ترین اصول و نکات خانه داری

2- تمیز کردن پرده های تور

در بررسی موضوع تکنیک های خانه داری ، نحوه شستشوی مناسب پرده های تور نیز خالی از لطف نمی باشد. استفاده از سفیدکننده برای پرده های تور توصیه نمی شود. چراکه این کار کدر شدن و تغییر رنگ پرده‌ها را در پی دارد.

افزودن مقداری جوش شیرین به پودر مورد استفاده، از بهترین راهکارها برای تمیز کردن پرده تور محسوب می شود.

3- افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

شستشو و تمیز کردن البسه، از بخش های مهم هنر خانه داری محسوب می شود. در این میان، نحوه مراقبت و نگهداری از ماشین لباسشویی، تضمین کننده طول عمر و کارایی مطلوب دستگاه می باشد. برای نگهداری از این دستگاه یک یا دو بار در ماه، در بخش هایی که امکان زنگ زدگی وجود دارد، مقداری وازلین استفاده کنید.

برای تمیز کردن محفظه داخلی دستگاه، داخل ماشین مقداری سرکه ریخته و آن را روشن کرده تا کلیه فرآیند شستشو را انجام دهد. ترکیبات موجود در سرکه، محفظه داخلی و لوله های ماشین لباسشویی را تمیز می کند.

4- تمیز کردن مبلمان

شستشو و تمیز کردن مبلمان، یکی از مهم ترین نکات و رمز و رازهای خانه داری به حساب می آید. برای نظافت مناسب مبلمان یک فنجان آبگرم را با یک فنجان مایع شوینده مخلوط کرده و پس از کف کردن با استفاده از برس یا پارچه مناسب بر روی سطح مبل بکشید.

سپس با کمک یک دستمال خشک، سطح آلوده را تمیز کنید. اعمال این روش موجب تمیز تر و درخشان شدن سطح مبلمان می شود.

5- پاک کردن لکه روغن از سطح فرش

در ادامه مبحث آن چه باید درباره خانه داری بدانیم، به نحوه پاک کردن لکه های ریخته شده بر روی سطح فرش، اشاره می کنیم. استفاده از جوش شیرین، از بهترین راهکارها برای برطرف کردن لکه های روغن می باشد.

بر این اساس، ابتدا جوش شیرین را بر روی سطح فرش ریخته و اجازه دهید برای مدت زمانی حدود 5 ساعت بر روی فرش باقی بماند. پس از گذشت زمان، با استفاده از جارو برقی سطح فرش را پاک کرده و سپس شستشو دهید.

6- جرم گیری شیرآلات

شیرهای آب و اتصالات موجود در آشپزخانه با گذشت زمان دچار آلودگی و جرم می شوند. باقی ماندن این آلودگی‌ها بر روی سطح شیرآلات، موجب نفوذ جرم، به آب خارج شده از شیر می شود.

با استفاده از سرکه سفید به راحتی می توان این آلودگی ها را برطرف کرد. ابتدا مقداری سرکه را بر روی سطح یک پارچه ریخته و برای مدت زمان حدود 30 دقیقه بر روی سطح شیر ببندید. سپس با استفاده از اسفنج مناسب بدنه شیر را تمیز و آبکشی کنید.

مهم ترین اصول و نکات خانه داری

7- نظافت یخ ساز یخچال

برای آشنایی بیشتر با اصول و نکات و نکات اصولی خانه داری ، نحوه تمیز کردن قسمت یخ ساز یخچال فریزر را بررسی می کنیم. یخ ساز دستگاه به علت داشتن رطوبت بالا، محل مناسبی برای رشد و گسترش قارچ ها می باشد.

برای تمیز کردن این بخش استفاده از سرکه سفید بسیار تاثیرگذار و موثر است. یک مسواک را آغشته به سرکه نموده و بخش های مختلف یخ ساز را تمیز کنید.

8- درخشان کردن ظروف چینی

جوش شیرین و سرکه را ابتدا با هم ترکیب کرده و سپس بر روی سطح ظروف چینی کشیده و اجازه دهید برای چند ساعت بر روی بدنه ظروف باقی بماند. سپس سطح ظروف را شستشو داده و آبکشی کنید. این کار موجب درخشندگی و براق شدن ظرف می شود.

فروشگاه اینترنتی منزل می ارائه دهنده کلیه وسایل خانه و آشپزخانه اعم از سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و نگهداری غذا، فلاسک چای و ظروف مخصوص کودک می باشد که به شما این اطمینان خاطر را می دهد که یک خرید اینترنتی لذت بخش، با قیمت مناسب را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =