لوازم آشپزخانه

قطر قابلمه کجاست؟ + راهنمای جامع سایز بندی قابلمه

قطر قابلمه کجاست؟

قطر قابلمه کجاست؟

قطر و سایز و ابعاد قابلمه، از مهم ترین موارد و نکات در هنگام انتخاب و خرید این محصولات به شمار می روند. به طور معمول، تعیین سایز و ابعاد ظروف آشپزخانه متناسب با قطر دهانه ظرف صورت می گیرد.

بر این اساس قابلمه ها بسته به نوع نیاز و نحوه استفاده در سایزهای مختلف 12 الی 52 طراحی و تولید می شوند. هر کدام از این سایزها برای غذاها و زمان های مختلف کاربرد و استفاده دارند.

به عنوان نمونه، به منظور تهیه غذای برای حدود 10 نفر، قابلمه سایز 30 از بهترین گزینه ها محسوب می شود. بنابراین، به منظور آماده کردن غذا برای تعداد مورد نظر و مشخصی از افراد، توجه به قطر و سایز قابلمه، کمک شایانی می نماید.

در مقام پاسخگویی به این سوال که قطر قابلمه کجاست؟ ، باید عنوان نمود که قطر دهانه مبنای تعریف سایز و ابعاد ظروف آشپزخانه محسوب می شود. بر این اساس، قابلمه دارای سایز 20، از قطر دهانه برابر با 20 سانتیمتر برخوردار می باشد. بنابراین، هر سایز از قابلمه به نوعی نشان دهنده قطر دهانه آن می باشد.

همچنین، قطر دهانه قابلمه ها با واحد سانتیمتر نشان داده می شود. استاندارد تعریف شده برای سایز قابلمه ها معمولا 12 الی 52 می‌باشد. با این حال، به منظور برآورده ساختن نیازهای فضاهایی مانند هتل ها و رستوران ها، قابلمه هایی با سایز 100 نیز وجود دارد.

لازم به ذکر است که برای تعیین و مشخص کردن قطر هر قابلمه می بایست به اندازه گیری قطر دهانه ظرف اقدام نمود. عدد به دست آمده، سایز و قطر قابلمه را مشخص می کند. این موضوع در هنگام انتخاب و خرید ظروف آشپزخانه برای خریداران و مصرف کنندگان، از مولفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

نحوه انتخاب سایز مناسب برای قابلمه

در این موضوع که قطر قابلمه کجاست، باید به این نکته اشاره نمود که سایز و ابعاد ظرف از فاکتورهای تعیین‌کننده در هنگام خرید ظروف آشپزخانه به شمار می روند. اولین نکته در هنگام انتخاب سایز مناسب برای قابلمه، به نوع نیاز و تعداد نفرات مربوط می شود. بر این اساس، انتخاب سایز قابلمه برای دورهمی های خانوادگی با خرید قابلمه برای مهمانی های بزرگ متفاوت می باشد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که ست های ظروف آشپزخانه، خصوصا قابلمه ها، بر مبنای تعداد پارچه تقسیم بندی می شوند. بر این اساس، سرویس های قابلمه در دسته‌های حداقل 6 و حداکثر 32 پارچه طبقه بندی می گردند. در این تقسیم بندی، هر بخش از سرویس به عنوان یک پارچه محسوب می شود. بنابراین، درب مربوط به قابلمه یک پارچه و خود قابلمه یک پارچه مجزا و جداگانه تلقی می گردند.

گفتنی است که غالبا با سرویس قابلمه لوازم و ملزوماتی مانند وسایل آشپزخانه (ملاقه و کفگیر) قابلمه تک و ماهیتابه نیز به فروش می رسند. برای خرید بهترین قابلمه می بایست فاکتورهایی مانند ابعاد و سایز، جنس و نوع متریال استفاده شده، بازه قیمت و برند تولیدکننده را مورد توجه قرار داد.

قابلمه ها بر اساس جنس به کار رفته در مدل های مختلف مانند شیشه ای، سرامیکی، گرانیتی، چدن، مس و استیل در سطح بازار موجود می باشند. هر کدام از قابلمه‌ها از ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود برخوردار می باشند.

راهنمای انتخاب سایز قابلمه

راهنمای انتخاب سایز قابلمه

در جهت پاسخگویی به سوال قطر قابلمه کجاست؟ ، همانطور که اشاره گردید، اندازه دهانه هر ظرف، قطر، ابعاد و اندازه آن ظرف را معین می کند. یکی از دغدغه‌ها و چالش های افراد در هنگام خرید ظروف آشپزخانه، عدم اطلاع از سایزبندی استاندارد و تعریف شده ظروف می باشد.

قابلمه ها و ظروف آشپزخانه در سایز ها و ابعاد مختلف و متنوعی ساخته و پرداخته می شوند. بر این اساس، سایز 12 و 14 به عنوان کوچکترین سایز استاندارد قابلمه، برای یک نفر مناسب و مفید می باشند. سایزهای 16 و 18 به ترتیب امکان تهیه غذا برای 2 تا 3 نفر از محقق می کنند. به منظور تهیه غذا برای تعدادی در حدود 3 الی 5 نفر، سایزهای 20 و 22 مناسب هستند.

در مقوله مشخص کردن قطر قابلمه جهت سایز بندی قابلمه، باید ابزار نمود که سایزهای 24، 26 و 28 برای تهیه غذای مورد نیاز 4 تا 8 نفر، از بهترین گزینه ها محسوب می شوند. همچنین، برای آماده کردن غذا برای تعداد 9، 10 و 13 نفر، قابلمه های دارای سایز 30، 32 و 34 بسیار کاربرد دارند. سایز 36 برای 16 نفر، قابلمه سایز 38 برای 20 نفر و ظرف دارای ابعاد 40 برای تعداد 23 نفر، مناسب و مطلوب می باشد.

مضاف بر این، سایز 42 و 44، برای تعداد 25 تا 28 نفر، مناسب است. همچنین، قابلمه های دارای ابعاد 46 و 48 نیازهای تعداد 32 الی 35 نفر را پاسخگو می باشند. در ضمن، قابلمه سایز 50 تهیه غذا برای حدود 38 نفر را میسر می کند. سایز 52، آخرین سایز استاندارد و در عین حال بزرگترین سایز قابلمه بوده که برای تعداد 38 الی 40 نفر مناسب و مفید می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید سرویس قابلمه، ظروف پخت و پز و سایر وسایل آشپزخانه و نیز اطلاع از قیمت فلاسک چای، ظروف نگهداری و پخت و پز، ابزارهای برش و … با کارشناسان ما در مجموعه منزل می در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =